ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0372 931 804

Контакт-центр0372 931 804

05.04.2021 / 10:55

Річний тариф на газ: основні переваги для споживачів

З 1 травня держава планує перевести усіх споживачів на річний контракт на газ, згідно з якими споживачі матимуть фіксовану ціну за блакитне паливо протягом року. Відповідно, усі постачальники газу побутовим споживачам до 25 квітня опублікують на своїх вебсайтах ціну на газ для річного контракту.

В лютому та березні українці за газ платили за фіксованим тарифом, адже в січні Кабмін постановою зарахував газ до соціально значущих товарів, які не повинні дорожчати в період карантину, і встановив граничну ціну — 6,99 грн за кубометр. На квітень ТОВ «Чернівцігаз Збут» вже самостійно встановлювали ціну і залишили її на тому ж рівні.

Про те, які ж основні переваги отримають споживачі із впровадженням річного контракту, читайте нижче.

І. Страховка від зростання цін. Передусім річний контракт це страховка споживача від коливання цін. Ціни в нинішньому опалювальному сезоні стрімко зростали, викликаючи загальне невдоволення. Така ситуація склалася через стрімке зростання котирувань на європейських газових хабах після періоду вкрай низьких цін, які встановилися влітку 2020 року. Користування річним контрактом дозволить мати одну ціну впродовж всього року.

ІІ. Прогноз витрат. Річний контракт дозволить українцям краще планувати свої витрати на житлово-комунальні послуги, а державі відповідно планувати витрати на субсидії та пільги вразливим категоріям споживачів.

ІІІ. Інвестиції у видобуток. Річний контракт на газ для видобувних компаній – це гарантія реалізації видобутого ресурсу. Видобувні компанії отримають ринкову ціну за свій ресурс і зможуть збільшити інвестиції у видобуток.

IV. Збереження звичних форматів розрахунку. Річний контракт не змінює порядок розрахунків споживачів за спожитий газ – щомісяця до 25 числа за попередній місяць.

V. Ринок залишається, як і можливість змінювати тариф та постачальника. Також важливо, що споживач зберігає право вибрати будь-який інший газовий тариф від будь-якого постачальника. Це буде сприяти розвитку здорової конкуренції між постачальниками, появи цікавих тарифних пропозицій на газ, зниження цін та поліпшення сервісу.