ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0372 931 804

Контакт-центр0372 931 804

12.01.2016 / 11:27

Як уникнути рахунку з розрахунковим споживанням

Якщо споживач отримав рахунок, у якому вказані розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, це означає, що підприємство вчасно не отримало показання лічильника від споживача, а розрахунок суми платежу здійснений у відповідності до середньозважених показників споживання.

В разі, якщо споживач не передав показання приладу обліку, автоматизована система обчислює прогнозований обсяг споживання. Так як фактичне використання палива може бути більше або менше розрахункового, у споживача виникають розбіжності з нарахуваннями.

Формування рахунків на рівні планового місячного об`єму здійснюється на підставі Кодексу газорозподільних систем, який набрав чинності 27.11.2015 року. В ньому зазначено, що у разі неотримання газорозподільним підприємством від споживача фактичних даних до 6-го числа, обсяг споживання газу визначається на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача. Під час здійснення нарахувань беруться до уваги склад газових приладів і пристроїв, категорія будинку (індивідуальний, багатоквартирний) та в окремих випадках з урахуванням опалювальної площі та наявності централізованого гарячого водопостачання і таким чином. Визначивши профіль споживача, проводиться розрахунок по середньому споживанню за відповідний місяць минулого року із застосуванням методології затвердженої Кодексом.

Зверніть увагу! Для забезпечення коректності розрахунків, рекомендуємо споживачам газу фіксувати показання лічильника станом на кінець поточного місяця споживання та передавати їх до газової компанії в період з 1 по 5 число наступного місяця.

Відтак від вчасного подання даних про показання лічильника і їх занесення в базу для подальшого обрахунку програмою, і залежить коректність тієї суми оплати, яку споживач побачить у рахунку.